Jak manipulować gestykulacją, jak odczytać z cudzej gestykulacji

Psychomanipulacja gestykulacją

Gestykulacja

Gestykulacja to coś, co odbieramy na poziomie podświadomym i nie koncentrujemy się na gestykulacji świadomie, o ile jest subtelna i spójna z przekazem werbalnym.

Z założenia, gestykulujemy również automatem, a więc podświadomie, by nadać większą ekspresję przekazywanej treści i emocjom jej towarzyszącym.

 

To powoduje, że możesz warunkować kierunek gestu (np. lewo) gdy mówisz o rzeczach NEGATYWNYCH, a przeciwny kierunek gestu (np. prawo), gdy mówisz o rzeczach POZYTYWNYCH.

 

W ten sposób, po wielokrotnym wzmocnieniu bodźca warunkowego [patrz poprzedni rozdział], uzyskujesz uwarunkowaną zależność.
Możesz teraz zapytać ją co sądzi o X, gestykulując na prawo jeśli chcesz by napłynęły do niej POZYTYWNE emocje do tego pytania (do myślenia o X) lub na lewo, jeżeli chcesz „odpalić” emocje NEGATYWNE.

 

Oczywiście takie działanie nie ma charakteru magicznego zaklęcia. Wpływa na dziewczynę powoli, ale WPŁYWA POWOLI. Należy konsekwentnie powtarzać te działania celem utrwalenia.

 

Możesz również warunkować nie tyle gest, co punkt przestrzenny. I tak np. za każdym razem kiedy opowiadasz o niesprawiedliwości na świecie, o negatywnych sytuacjach, gestykuluj na czerwony wazon, albo inny przedmiot albo osobę.

 

Wpłyniesz na ładunek emocjonalny wobec tego przedmiotu bądź tej osoby. Możesz kojarzyć emocję zazdrości z swoją osobą (gestykulując na siebie), a gdy rozmawiasz o rzeczach pozytywnych i o tym co was motywuje do działania, naznaczaj gest elipsy pomiędzy wami, przepływającej jakby od Ciebie do niej, od niej do Ciebie.

 

Kiedy mówicie o jej chłopaku lub sytuacjach z nim się wiążących, używaj uwarunkowanego gestu np. odpychającego. Kiedy mówisz o was, używaj gestu przybliżającego.

 

Podobnie sprawa ma się z „kradzieżą gestów”. Obserwuj gestykulację dziewczyny. Szybko zauważysz, że gdy mówi o rzeczach lub postawach lub sytuacjach naładowanych emocjami, używa charakterystycznych dla swojej osoby gestów.

 

I tak np. gdy opowiada o tym co ją fascynuje, wykonuje charakterystyczny ruch nadgarstka, a kiedy opowiada o tym czego nie lubi wykonuje inny ruch ciałem.
To są podświadomie uwarunkowane bodźce warunkowe.

 

Teraz przyuważ jej bodźce, jej gesty i zacznij ich WOBEC NIEJ używać. Użyj jej gestu związanego z motywacją i chęcią do działania, podczas proponowania spotkania, tańca, itd.
Użyj jej gestu związanego z fascynacją, gdy będziesz opowiadał o sobie.

 

Użyj jej gestu związanego z niechęcią, gdy będziesz pytał, czy chce wrócić do swoich koleżanek.

 

.
Jeżeli podoba Ci się to co czytasz, znaczy to, że interesujesz się tym w jaki sposób możesz oddziaływać na siebie i innych za pomocą różnych metod.

Ciekawi Cię psychologia, przyciąga kontrowersja, lubisz zdolność do przewidywania, widzenia więcej i uczucie siły i sekretnej przewagi przy innych.

Dla osób takich jak Ty, prowadzę tę stronę i pokazuję jak działają psychotechniki.
Jeżeli poszukujesz magicznej księgi psychologicznych zaklęć i czarów,
zacznij od tego krótkiego kursu, który przygotowałem dla Ciebie.

Moja książka (35 stron, PDF) składa się z ebooka oraz audiobooka MP3,
dzięki czemu możesz ją czytać na dowolnym urządzeniu lub słuchać na słuchawkach.


Techniki_Konwersacyjne.pdf + Audiobook 6 MP3Znajdziesz tutaj techniki do użycia w rozmowie, dzięki którym zyskasz natychmiastową przewagę.

Aby pobrać moją darmową książkę + Audiobook, wpisz w okienku powyżej na jaki adres mam wysłać materiały i kliknij w przycisk wyślij do mnie.

Daniel Blashchuk

Daniel Blashchuk

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Daniel Blashchuk

Latest posts by Daniel Blashchuk (see all)
coded by nessus

Skomentuj:

Twoj adres email nie bedzie widoczny.